5 jel, hogy nem a számodra ideális életmódot követed
1. Nem okoz örömet az étkezés
Az egészséges életmód egyik legfontosabb tényezője az étkezéshez kapcsolódó örömérzet. Amennyiben gyakran jelenik meg az éhséghez kapcsolódóan vagy az étkezés után bűntudat, valamint önmagunk vádolása ételválasztásaink miatt, érdemes tudatosan megvizsgálni a táplálkozással kapcsolatos viszonyunkat.
Gyakran önmagában azáltal megváltozik az étkezéshez való hozzáállásunk, hogy fejlődik ételválasztásunk. Megfigyelhetjük, hogy változnak-e érzéseink az elfogyasztott ételek minőségének függvényében, vagy azok attól függetlenül kísérnek-e bennünket?
Nem szabad azonban elfelejteni, hogy a lehető legegészségesebb ételeket is rágcsálhatjuk kedvetlenül, s ez is jelezheti, hogy változtatásokra van szükségünk. Azaz hiába egészséges az ebéd, ha nem finom és nem tesz boldoggá! Ilyen esetekben segítséget jelenthet a bátrabb fűszerezés, az új ízekkel való kísérletezés, illetve olykor épp az ízek egyszerűsítése.
2. Mentális fáradtság
Intő jel lehet, ha úgy érezzük, "belefáradunk" a diétába, annak kitalálásába, hogy éppen mit is együnk. Az életmódváltás kezdeti szakaszában természetes, ha folyton az étkezések körül forognak gondolataink és tervezgetjük hogy mit, mikor és hogyan fogunk enni.
Azonban ha ez az állapot tartósan fennáll, félő, hogy túlbonyolítjuk az étkezéseinket vagy nem alakítjuk azokat életvitelünknek megfelelően. Kiegyensúlyozott szokások bevezetésén keresztül rengeteget könnyíthetünk magunkon anélkül, hogy egyhangúvá kellene tenni étrendünket.
3. Rossz közérzet és testi jelzések
Leggyakrabban testünk jelez elsőnek, ha valami hiányzik az életmódunkból, például általános rossz közérzet, fejfájás vagy különböző megbetegedések formájában.
Bár az egészséges étrendre való áttérés általában megszünteti testi panaszainkat, érdemes folyamatosan odafigyelni szervezetünk apró jelzéseire. Ha például az új, egészséges diétánkon folyton éhesek vagyunk, az épp olyan nagy baj, mintha állandóan túlevéstől feszül a gyomrunk... Legyünk ezért türelmesek testünkkel szemben, és mindig adjuk meg számára azt, ami szükséges.
Tudatos figyelemmel, idővel egyre jobban megérhetjük testünk üzeneteit és érzékenyebbé válhatunk azokra.
4. Túl költséges és idõigényes az ételek elkészítése

Egyrészt, tény, hogy az egészségen nem szabad spórolni, ráadásul minden amit pénzben és időben önmagunkba és egészségünkbe fordítunk, hatványozottan térül meg.
Másrészt viszont, bár csodálatos, ha megengedhetjük magunknak, hogy kedvünkre válogassunk a bioboltok polcain sorakozó termékek - egyre bővülő - kínálatából, súlyos tévhit, hogy az egészséges életmód sikeressége adott termékek megvásárlásán múlik! A számunkra ideális életmód attól lesz valójában tökéletes, ha egyszerű, megfizethető és könnyen beépíthető a napirendünkbe.
5. Nem kerülsz közelebb céljaidhoz
Különböző okokból vághatunk az életmódváltásba: például arcbőrünk tisztaságáért, felesleges kilóink leadásáért vagy emésztésünk rendbetételéért. Ha azonban azt érezzük, hogy minden igyekezetünk ellenére sem sikerül közelebb kerülni céljainkhoz, érdemes szembenézni szokásainkkal. Vizsgáljuk meg azokat egy külső szemlélő szempontjából! Egy rendszeres étkezési napló vezetése például nagy segítséget jelenthet, illetve kérhetjük egy objektív szakértő támogatását is életmódtanácsadás keretében.